Kręciołatv wspiera wydarzenia kulturalne!

Projekt Polak Potrafi powstał z myślą o wszystkich osobach, które chcą realizować ciekawe projekty i urzeczywistniać kreatywne pomysły. To innowacyjna na polskim rynku platforma, która pomaga uzyskać niezbędne w tym celu finansowanie społecznościowe.

Projekt Polak Potrafi opiera się na dwóch zasadach. Wykorzystywane są możliwości, jakie daje crowdsourcing i crowdfunding.

Crowdsourcing ma miejsce wtedy, gdy w celu rozwijania własnych inicjatyw korzystamy z wiedzy i pomysłów społeczności internetowej. Natomiast crowdfunding jest formą finansowania społecznego różnorodnych projektów.

Dziś przedstawiamy Wam dwa projekty, za które mocno trzymamy kciuki - Red Smoke Festival oraz Kultura w szczerym polu!

Red Smoke Festival

"Co to jest Red Smoke Festival? Red Smoke Festival to impreza o własnym klimacie, poświęcona jest przede wszystkim muzyce autorskiej od sabbatowskich brzmień przez hard rockowych klasyków jak Led Zeppelin czy Deep Purple, aż do Motorheadowej jazdy. Muzyka ta zainspirowała muzyków na całym świecie do ewolucji gatunków i powstania wielu nowych. Dlatego każdy znajdzie coś dla siebie, a my gwarantujemy, że będzie to muzyka w najlepszym wydaniu!

Ideą festiwalu jest pomoc w wypromowaniu młodych zespołów. Sami jesteśmy muzykami i wiemy jak ciężko jest się wybić, czy nawet nagrać profesjonalny materiał. My dajemy taką możliwość, a dodatkowo oferujemy wszystkim dwa dni dobrej muzyki na żywo i zabawy w niepowtarzalnym klimacie.

W pierwszy dzień najważniejszą atrakcją będzie bitwa kapel z całej Polski, a jest o co się bić! Główną nagrodą jest nagranie SINGLA w profesjonalnym studiu! Drugi dzień to przede wszystkim występy Gwiazd. A mamy w zanadrzu naprawdę świetne kapele ale z oficjalnym ogłoszeniem poczekamy do końca projektu. Będzie to główna nagroda niespodzianka dla Was! Red Smoke Festival to nie tylko koncerty. Czeka was wiele innych atrakcji jak konkurs fotograficzny, Mistrzostwa Air Guitar, Guitar Hero, koncerty klasyków rocka na dużym ekranie, konkursy, dobre jedzenie oraz oczywiście zabawa w dobrej atmosferze. Ale czy to wszystko się uda? To już zależy od Was!

To my organizatorzy

Co dalej?

Korzystając z naszego doświadczenia z poprzedniej edycji w 2013 roku, chcemy zorganizować jeszcze lepszą i bogatszą imprezę. Nowością w tym roku mają być występy znanych zespołów i pomniejsze inne atrakcję. Dla nas najważniejszy jest profesjonalizm i dobra jakość, dlatego mierzymy wysoko, a dzięki naszej ciężkiej pracy wiemy, że jesteśmy w stanie osiągnąć cel. Przy okazji czerpiemy z tego przyjemność, a efekty dają nam satysfakcję. My już działamy! Prowadzimy negocjacje z zespołami, projektujemy gadżety, załatwiamy nagrody, opracowaliśmy już strategię reklamową, mamy nagranie singla, zielone światło od miasta, a także ludzi chętnych do pracy! Jako, że nie czerpiemy z naszego festiwalu żadnych zysków, w tym roku nie jesteśmy w stanie udźwignąć finansowo całego przedsięwzięcia. Prosimy o wsparcie, a w zamian możemy zagwarantować wspaniałą imprezę muzyczną oraz nagrody! Poprzednia edycja już jest dla nas sukcesem ponieważ trzy zespoły, które u nas grały wydały już swoja płytę! "

Zapraszamy na stronę http://polakpotrafi.pl/projekt/red-smoke-festival

Kultura w szczerym polu

"Nasz pomysł - to teatr w szczerym polu. Chcemy ściągnąć tutaj - do Wymysłowa grupę teatralną i zorganizować spektakl na łące wśród pól, dla mieszkańców i nie tylko. Dla wszystkich i za darmo.

Jak to ma wyglądać?

Sceneria bardzo prosta: szczere pole. Jedyne rekwizyty to bele słomy i deski do zbudowania sceny i siedzisk dla publiczności. Oto najprostsza w świecie ławka, my i miejsce gdzie się to ma odbyć:

Spróbujcie sobie to wyobrazić - teatr gdzie w zasadzie równoważne z grą aktora, scenografią jest natura - pola i łąki. Gdzie do tekstów wypowiadanych przez aktorów dochodzą jeszcze efekty specjalne takie jak - śpiew ptaków, szum wiatru.

Miejsce - Wymysłowo, to maleńka wieś w województwie kujawsko-pomorskim położona między Więcborkiem a Złotowem. Liczy zaledwie 90-ciu mieszkańców. Poza polami i domami nie ma tu nic - nawet sklepu. Stąd jest daleko do teatru. Stad jest daleko do kultury. Charakter pracy na wsi jest taki, że popołudniowy wyjazd do teatru jest niestety niemożliwy. Nie wszystkich też na to stać, żeby w ogóle pojechać do dużego miasta po to by liznąć trochę sztuki. Jest wiele osób, które nigdy w życiu nie było w teatrze. Dlatego nasz pomysł, by to tym ludziom umożliwić i zrobić to tu na miejscu.

A konkretnie - miejsce już mamy załatwione - spora łąka z wydzielonym polem na parking-bo tu sąsiad do sąsiada ma daleko, słoma też jest, generator prądu też. Potrzebne tylko pieniążki na wynagrodzenie grupy teatralnej i drobne wydatki związane z przedsięwzięciem. Myślę że projekt jest bardzo ciekawy i warty zachodu. Dlatego pomóż nam spełnić nasze marzenie.

Kim jesteśmy?

Jest nas dwie: Agata - przeniosłam się tu jakieś trzy lata temu z miasta na wieś .Mieszkając wcześniej w mieście wszelka sztuka była dla mnie na wyciągnięcie ręki, obcowałam z nią na co dzień. Jestem z zawodu artysta plastyk, dlatego tak kuje mnie w oczy zupełny brak wydarzeń kulturalnych w życiu mieszkańców Wymysłowa i okolicznych wsi. Moim marzeniem jest zaszczepić wśród moich sąsiadów zamiłowanie do sztuki.

Marzena, która mieszka tu już od dawna, urodzona na wsi. Jest pełna zapału i chęci, znając specyfikę miejsca wie że może być trudno, ale przede wszystkim chcemy to zrobić.

Zapraszamy też wszystkich na sam spektakl!

Przewidywany czas , kiedy to ma nastąpić- początek czerwca- aby niezakłucać rytmu pracy gospodarzowi, który zaoferował nam łąkę.

Wstępnie rozmawiałyśmy już z Teatrem "Wiczy" z Torunia, który podobne akcje - typu gra w warunkach ekstremalnych ma na swoim kącie sporo. Teatr Wiczy od 2007 roku prezentował spektakle w małych miejscowościach; w woj. kujawsko-pomorskim i warmińsko-mazurskim. Chciałybyśmy żeby to oni u nas zagrali."

Zapraszamy na stronę: http://polakpotrafi.pl/projekt/kultura-w-szczerym-polu