IX Międzynarodowy Festiwal Garażowych Zespołów Rockowych „Dobra Strona Rocka”

Po raz dziewiąty Fundacja AVE we współpracy z m.st. Warszawa oraz Białołęckim Ośrodkiem Kultury zaprasza na Międzynarodowy Festiwal Garażowych Zespołów Rockowych „Dobra Strona Rocka”. Przez trzy dni 26, 27 i 28 września 2014 roku będzie można posłuchać młodych, utalentowanych muzyków rockowych, których twórczość niesie pozytywną energię.
 

- Od 8 lat udowadniamy z powodzeniem, że rock wcale nie jest muzyką ciemną i demoniczną. Nie musi kojarzyć się z używkami i niezrozumiałym hałasem - wyjaśnia Bartłomiej Włodkowski, prezes Fundacji AVE i jeden z inicjatorów imprezy. - Pamiętam strach, jaki towarzyszył podczas organizacji pierwszej edycji. Wszyscy nasi partnerzy bali się, że BOK legnie w gruzach! To dobitnie pokazuje stereotypy, związane z muzyką rockową. Tymczasem językiem rocka można mówić o miłości, przyjaźni, szczęściu – o tym, co w życiu najważniejsze i najpiękniejsze.


Co roku w imprezie bierze udział kilkadziesiąt młodzieżowych kapel z Polski i spoza jej granic. Cieszy się ona także sympatią i uznaniem muzyków oraz dziennikarzy muzycznych. W jury festiwalu zasiadali dotychczas m.in. Marek Wiernik, Grzegorz Bociański, Viola Brzezińska, Zygmunt Koperczak, Piotr „Bzyk” Sokołowski.
 

- W tym roku otwarte dla publiczności przesłuchania odbywać się będą  każdego dnia festiwalowego podczas trzygodzinnych koncertów – mówi Aleksandra Borycka, koordynatorka imprezy. – Wystąpią laureaci internetowych eliminacji, które prowadziliśmy od sierpnia. Są wśród nich zarówno kapele wybrane przez jurorów, jak i zdobywcy największej liczby "lajków". W ostatni weekend września na scenie BOK walczyć będą o główne nagrody. Pula wynosi ponad 7500 zł!

Koncerty festiwalowe: 26 IX g. 18-21, 27 IX g. 12.30-15.30, 28 IX g. 15.30-19.00, o godz. 20 wielki finał, ogłoszenie wyników, wręczenie nagród oraz koncerty laureatów. Impreza odbywać się będzie w Białołęckim Ośrodku Kultury przy ul. Van Gogha 1. Wstęp na wydarzenia festiwalowe bezpłatny!

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej: www.dobryrock.fundacjaave.pl