Przyjdź na finał Akademickiego ROcK'a!

Już w ten piątek (12 maja) odbędzie się 6. finał Akademickiego ROcK'a - festiwalu organizowanego przez Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego. Celem przeglądu jest nie tylko świetna zabawa, ale również promowanie świeżej krwi na wrocławskiej scenie muzycznej i nie tylko!

Do szóstej edycji zgłosiła się rekordowa ilość zespołów. Trzeba przyznać, że w tym roku poziom jest naprawdę wysoki, a więc wybór zwycięscy będzie nie lada wyzwaniem dla jury. Wielki finał zaczynamy o 19:30 w klubie muzycznym Liverpool we Wrocławiu przy ulicy Świdnickiej 37. Wstęp jest darmowy dla wszystkich. Zapraszamy wszystkich fanów dobrego rock’a! Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/470496523289439/

Zespoły, którym zakwalifikowały się do finału: 


Camping Hill -  formacja założona w grudniu 2010 roku. Jest to zespół złożony z pięciu różnych, wyrazistych osobowości, których pomysły łączą się w nietypową, oryginalną i wybuchową mieszankę. Muzykę Camping Hill można określić jako połączenie funkowych inspiracji ze starym, dobrym, wchodzącym w brudne, grungowe zagrywki - rock'n'rollem.


 

DYABEU - rockowe trio z Opola. Muzyka zespołu opiera się na nowoczesnych, bujających rytmach wspartych ciężkimi riffamii chwytliwymi wokalami. Teksty DYABEU'a są wyłącznie w języku polskim, nie wliczając w to dopełniających koncertowy set coverów. Na koncie zespołu znajduje się debiutancka płyta, dwie EP i wiele świetnie przyjętych teledysków.


 

Ignu - sami o sobie piszą: „Święty i szaleniec. Budda i menel. Codziennie śpi w innym łóżku. Poszukuje oświecenia i zbawienia. Każdy Ignu rozpozna drugiego Ignu. Jan rozpoznał Cyryla, David - Lubosza. Rozpoznali się od razu gdzieś na warszawskiej Pradze. Grają razem od 2015 roku. W marcu debiutują singlem „Checkered Room”. Inspiracją dla nazwy zespołu była twórczość amerykańskich pisarzy lat 50-tych z nurtu Beat Generation, w szczególności Allena Ginsberga.

Misscore - zespół powstał w 2010 r. W obecnym składzie gra jednak od 2015 r. Tworzy go czwórka osób, które razem postanowiły realizować swoje muzyczne marzenia. Muzyka, która tworzą to zarówno mocno rockowe numery, jak i spokojniejsze utwory. Wszystko to wzbogacają elementami muzyki elektronicznej.