Ruszyło głosowanie w plebiscycie Złotego Bączka!

Tegoroczne głosowanie w plebiscycie Złotego Bączka ruszyło wczoraj. Przez najbliższych kilka miesięcy możecie głosować na swoich faworytów którzy wystąpili podczas 23. Przystanku Woodstock.  Cała akcja potrwa do czerwca i odbywać się będzie w 3 etapach i 4 różnych kategoriach. Jak co roku,  będziemy Wam na bieżąco podawać wyniki głosowania. Notowania publikowane będą przynajmniej raz w tygodniu, abyście mogli mieć dokładny pogląd na sytuację. Wyboru możecie dokonać w specjalnie przygotowanej aplikacji na naszej stronie na Facebooku.

Zagłosuj


Czym jest Złoty Bączek? Jest to mosiężna nagroda przyznawana jako wyraz uznania publiczności dla najlepszego zespołu występującego na scenie Przystanku Woodstock. Po raz pierwszy nagrodę przyznano po pierwszej edycji Przystanku w 1995. Od 1996 roku Złoty Bączek wręczany jest  - o ile jest taka możliwość - na scenie Przystanku Woodstock. Dla artysty jest to każdorazowo szansa na kolejny występ na największej festiwalowej scenie w Europie.

W Plebiscycie Złotego Bączka biorą udział wszystkie zespoły, które wystąpiły na Dużej i Małej Scenie festiwalu podczas 23. Przystanku Woodstock. Z kolei na 24. Przystanku Woodstock uhonorujemy zwycięzców 4 statuetkami w 4 różnych kategoriach :

  • Duża Scena - zespół polski
  • Duża Scena – zespół zagraniczny
  • Mała Scena – zespół polski
  • Mała Scena – zespół zagraniczny

W każdej z tych kategorii głosowanie prowadzone jest oddzielnie, dlatego też w każdym z trzech etapów będziecie mogli oddać 4 głosy – po jednym w każdej kategorii.

fot. Agnieszka Jankowska 

Etapy plebiscytu Złotego Bączka.

  1. Pierwszy etap potrwa do przełomu lutego i marca 2018 roku
  2. Drugi etap zakończy się z końcem maja
  3. Finał plebiscytu trwać będzie do drugiej połowy czerwca.

Po każdym etapie odrzucona zostaje część wykonawców, którzy uzyskali najmniejszą ilość głosów. Pozostali będą rywalizowali dalej, zachowując swój dorobek zdobytych głosów. W etapie ostatnim uczestniczyć będzie trzech wykonawców. 

Wasze głosy wskażą laureatów. Zostaną oni zaproszeni na kolejny Przystanek Woodstock i jeśli zaproszenie przyjmą - spotkacie się z nim w przyszłym roku na Dużej Scenie festiwalu.

Was zachęcamy do oddawania swoich głosów, a za wszystkie kapele biorące udział w plebiscycie trzymamy kciuki.