Weź udział w orkiestrowych aukcjach z okazji 26. Finału WOŚP!

Internetowe licytacje przez 18 lat stały się nieodłącznym elementem Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym czasie udało się zebrać ponad 44 mln PLN! Liczba przedmiotów wystawionych na sprzedaż tylko w ubiegłym roku wyniosła 115 tys., a platformę aukcje.wosp.org.pl odwiedziło 3,2 mln osób. Każdy Finał zaskakuje nowym rekordem, a Polacy równie chętnie wystawiają aukcje i licytują, co zasilają puszki wolontariuszy.

 
 

WEŹ UDZIAŁ W AUKCJACH WOŚP!


- Społeczna odpowiedzialność biznesu jest wpisana w DNA Allegro, dlatego gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy od początku swojego istnienia - mówi Krzysztof Śpiewek, manager CSR w Allegro. - Co roku udowadniamy, że nowe technologie na różne sposoby mogą pomagać innym. Dlatego od kilku lat użytkownicy naszej aplikacji mobilnej mogą wspierać WOŚP poprzez Wirtualną Puszkę, promować swoje aukcje na platformie Rzeczy od Serca i uczestniczyć w emocjonujących licytacjach. Bez nich miliony Polaków nie wyobraża już sobie styczniowego Finału. Pokazał to ubiegłoroczny wynik - na aukcjach Allegro dla WOŚP zebraliśmy rekordowe 9 mln złotych. Polacy wspólnie osiągnęli coś, co wydawało się niemożliwe. W tym roku rzucamy kolejne wyzwanie, mówiąc: teraz jeszcze więcej! - dodaje.

- Chwila, w której Allegro uruchamia aukcje.wosp.org.pl, rozgrzewa finałową atmosferę do czerwoności – mówi Jerzy Owsiak, prezes zarządu WOŚP – Kwoty jakie wspierają cel każdego Finału dzięki zaangażowaniu użytkowników Allegro są kosmiczne, za co bardzo im dziękujemy! Najpiękniejsze jest jednak to, że dla każdego, kto wystawia lub kupuje przedmioty na charytatywnych aukcjach WOŚP, przede wszystkim są to pozytywne emocje i chęć pomocy najbardziej potrzebującym. To dzięki temu możemy potem obserwować, jak rzeczy z pozoru zwyczajne stają się rzeczami od serca i osiągają niebotyczne wartości. Czekam na te emocje także i w tym roku, a zaczynają się one już teraz, bo od pierwszych godzin działania serwisu licytowanych jest już wiele wyjątkowych darów.

Każdego dnia, aż do samego Finału, na aukcje.wosp.org.pl pojawiają się setki nowych przedmiotów. Jak się wśród nich wyróżnić? Allegro 3 lata temu znalazło rozwiązanie i przygotowało platformę służącą promowaniu aukcji. Na rzeczyodserca.pl znajdują się krótkie filmy, nagrane przez darczyńców, którzy opowiadają niezwykłą historię przedmiotu przekazanego przez nich na WOŚP i zachęcają do licytacji. O swoich Rzeczach od serca opowiadają znani aktorzy, muzycy, sportowcy, blogerzy czy dziennikarze. Swoją aukcję, jak co roku, wystawił już Jurek Owsiak, który tym razem sprzedaje swoje czerwone glany. Można też wylicytować Poloneza “Poldka” Filipa Chajzera czy wziąć udział w programie Macieja Orłosia. A to dopiero początek!


W ubiegłym roku wśród najdroższych aukcji znalazła się wizyta w Brukseli i spotkanie z Donaldem Tuskiem (740 300 zł), American Chopper (230 100 zł) i zdjęcie Pani Prezydentowej Agaty Kornhauser - Dudy (200 000 zł).


Tegoroczne licytacje potrwają do połowy lutego, wtedy okaże się też, która aukcja wywołała najwięcej emocji.