"Seattle Night" - najlepsze GRUNGE'owe granie w Warszwie!

"Seattle Night" to cykliczna impreza poświęcona legendarnemu nurtowi lat 90tych - muzyce GRUNGE'owej. Ten Warszawski cykl koncertów został zapoczątkowany w 2012 roku, jeszcze pod starym tytułem "Noc Nirvany". Od tego czasu nieprzerwanie w "Voo Doo Club" rokrocznie odbywają się koncerty upamiętniające dokonania muzyków sceny Seattle. Były już cykliczne tribute'y dla m.in. Kurta Cobaina, Andy'ego Wooda z Mother Love Bone czy ubiegłoroczny dla Layne'a Staley'a - zmarłego wokalisty takich kapel jak Alice in chains czy Mother Love Bone. Po każdym z koncertów na widzów czekało afterparty w rytmie "Seattle Sound".

"Seattle Night" to w końcu także rocznicowe wspominki wydania kultowych płyt jak "Dirt", "Ten" czy "Nevermind". W tym roku osią koncertu jest 25 lecie ostatniego studyjnego albumu Nirvany, czyli "In utero". Krążek, który pierwotnie miał się nazywać "I Hate Myself And I Want To Die", został wydany w 1993 roku i nie był już tak "sterylnie" czysty i piękny jak "Nevermind". Mimo to machina zwana Nirvaną siłą rozpędu szła ciągle do przodu aż do momentu tragicznej śmierci Cobaina w kwietniu 1994 roku.

Oprócz "In utero". Podczas koncertu zostaną także zaprezentowane utwory z innych albumów, które obchodzą w tym roku swoje okrągłe rocznice wydania. Mowa tutaj o dwóch LP grupy Pearl Jam, czyli wydanym w 1993 "Vs." i "Yield" z 1998 roku.

Od samego początku współorganizatorem "Seattle Night" jest warszawski zespół Poligon nr. 4, który ma na swoim koncie m.in. dwa wydane długogrające albumu w wytwórni SP records oraz wiele zagranych koncertów na terenie całej Polski. W tym roku drugim zespołem, który wystąpi przy okazji tegorocznej odsłony będzie Crue.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/744601752397611/