Dołącz do drużyny Jurka Owsiaka #uczymyratowac

Tu Jurek Owsiak i Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Chciałbym namówić Cię do wzięcia udziału w pewnym projekcie. Nie martw się - to będzie bardzo proste, a jednocześnie ogromnie ważne.

Od 12 lat uczymy dzieci pierwszej pomocy, szkolimy wolontariuszy Pokojowego Patrolu i dużo mówimy o tym, że każdy z nas powinien wiedzieć jak ratować życie. Dlatego jak co roku, organizujemy bicie rekordu w ilości osób, które jednocześnie będą udzielać pierwszej pomocy (dokładnie w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej).

Dołącz do Rekordu!

Akcja odbędzie się 16 października 2018 r. Do udziału zaprosiliśmy już szkoły, firmy, instytucje miejskie, OSP i osoby prywatne. Na hasło, o godzinie 12:00 - 12:30, wszyscy razem - w Polsce i na świecie - będziemy prowadzić czynności resuscytacyjno-krążeniowe na fantomie. Czyli uciskanie i oddechy ratownicze. Chcemy pokazać ile osób już to potrafi i uświadomić innych, że to podstawowa umiejętność, która może ratować życie - to po prostu trzeba wiedzieć! Dlatego o niej mówimy i chcemy ją promować.

Tylko w zeszłym roku w biciu rekordu wzięło udział 847 instytucji i 85 010 osób! Najwięcej osób, które biorą udział w rekordzie, to… dzieci ze szkół podstawowych, gdzie od wielu lat prowadzimy nasz Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Czyli nasz program działa i przynosi efekty. Czas iść krok dalej.

Chcemy, by było nas jeszcze więcej dlatego potrzebujemy Twojej pomocy!

Bardzo prosimy - zrób sobie zdjęcie z hasztagiem o treści #uczymyratowac i udostępnij go w swoich social media, a także, jeśli możesz, przyjdź pobić rekord razem z nami - będziemy czekać na Ciebie w Warszawie, na Placu Europejskim (16 października o 12:00).