13 rzeczy, które już wiemy o Najpiękniejszej Domówce Świata

Przygotowania do Najpiękniejszej Domówki Świata idą pełną parą! W tym roku na 26. Pol'and'Rock Festival zagramy po raz pierwszy w innej formule. Przez blisko 70 godzin będziemy na żywo, specjalnie dla Was, nadawać ONLINE! Zobacz, jak dokładnie będzie wyglądać tegoroczny Festiwal i co będzie się działo.

 Publiczność Pol'and'Rock Festival, fot. Anna Migda

Publiczność Pol'and'Rock Festival, fot. Anna Migda

 

Co już wiemy o #polandrock2020:

1. Data i miejsce

Nie odwołujemy 26. Pol'and'Rock! Festiwal odbędzie się planowo w terminie 30-31 lipca i 1 sierpnia. Trzy dni fenomenalnych koncertów i spotkań - w czasie #polandrock2020 zagramy ONLINE! W Kostrzynie nad Odrą spotkamy się dopiero za rok w dniach 29-31 lipca 2021.

 

2. Najdłuższa transmisja ONLINE

Nakręcamy się na niesamowity Festiwal, który każdy z Was będzie mógł po raz pierwszy obejrzeć w całości z dowolnego miejsca na świecie! Tego jeszcze nie było! Przenosimy Pol'and'Rock Festival do świata online, a z nim wszystkie jego unikatowe aktywności. Co więcej, tegoroczna edycja festiwalu będzie wyjątkowo transmitowana non stop przez 24 godziny na dobę! Dzięki temu każdy niezależnie od miejsca i strefy czasowej będzie mógł być razem z nami przez cały czas - od początku do końca - na Najpiękniejszym Festiwalu Świata. Niespełna 70 godzin transmisji - Oj co to będzie się działo! Już wiemy, że będzie to rekordowa transmisja ONLINE!

 

3. Festiwal ZA DARMO

Pol'and'Rock Festival to w pełni niekomercyjny i niebiletowany festiwal muzyczny. Dla uczestników jest on całkowicie bezpłatny. Również w tym roku, mimo zmiany formy, pełną transmisję każdy będzie mógł obejrzeć w Internecie całkowicie ZA DARMO.

 

4. Wyjątkowa scena 26. Pol'and'Rock

Mamy już projekt tegorocznej sceny, którą zobaczycie prosto ze studia Najpiękniejszej Domówki Świata. Będzie miała dużo kolorów, dużo światła i da dużo radości. Zobaczcie sami, jak będzie wyglądać: scena 26. Pol'and'Rock.

 

5. Spotkania Akademii Sztuk Przepięknych online

Podobnie jak koncerty, również Akademię Sztuk Przepięknych przenosimy do świata ONLINE. Przez trzy festiwalowe dni, odbywać się będą spotkania z wyjątkowymi postaciami. Znamy już pierwszych gości tegorocznego ASP. Jurek Owsiak ogłosił, że w tym roku spotkamy się z Ewą Ewart, Januszem Gajosem, Braćmi Sekielskimi, Andrzejem Mleczko. To jednak nie koniec naszych spotkań. W kolejnych tygodniach ogłosimy następnych gości tegorocznego ASP Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Zobacz wszystkich zapowiedzianych gości.

 

5. Podziękowanie

Jak co roku Festiwal to podziękowanie Fundacji WOŚP dla Was wszystkich, za Wasze serce, energię i zaangażowanie w organizację styczniowego Finału. W tym roku także jako podziękowanie za Wasze wsparcie Funduszu Interwencyjnego i aktywność związaną z akcją Pomagamy w ramach walki z wirusem COVID-19.

 

6 .Poprowadzi Jurek Owisak

Również 26. Pol'and'Rock Festival - Najpiękniejszą Domówkę Świata poprowadzi dla Was Jurek Owsiak.

 

7. Koncerty na żywo ze studia

Abyście lepiej poczuli atmosferę festiwalu zaproszeni artyści zagają na żywo w naszym studiu. W każdy poniedziałek w swojej audycji w Antyradio "Zaraz Będzie Ciemno" oraz w codziennych programach Domowa Orkiestra, Jurek kolejno zapowiada gości oraz wykonawców tegorocznego festiwalu.

 

8. Mapa domówek

Od połowy czerwca ruszy nasza mapa domówek. To znaczy, że każdy, kto będzie chciał być razem z nami, będzie mógł oznaczyć lokalizację swojej Domówki. Będziemy Was zachęcali do wzajemnej międzydomówkowej interakcji oraz kontaktu z nami w tym łączeń live.

 

9. Festiwal otworzy Roman Polański

Jak co roku oficjalne rozpoczęcie tegorocznej Najpiękniejszej Domówki Świata odgwiżdże zawiadowca Roman Polański.

 

10. Budzimy się rano

W codziennym live Domowej Orkiestry Jurek Was pytał, o której i jak budzić Was rano. Już wiemy, że każdy dzień Najpiękniejszej Domówki Świata rozpoczniemy gimnastyką. Jak dokładnie i w który dzień, jaki sport? Tego jeszcze nie wiemy, ale wciąż rozmawiamy z Wami, a wśród propozycji są m.in.: joga, zumba, capoeira.

 

11. Szukamy statystów

W połowie czerwca w Warszawie nakręcimy się na tegoroczny festiwal online, a potem puścimy to w świat, by wszystkich miłośników dobrej muzyki i ważnych spotkań, zachęcić i zaprosić do wspólnej zabawy. Zgłoś się do nas i nakręć razem z nami wyjątkowy spot promujący 26. Pol'and'Rock Festival ONLINE, czyli Najpiękniejszą Domówkę Świata!

 

12. NGO na ASP i warsztaty online już na 2 tygodnie przed Festiwalem

Akademia Sztuk Przepięknych to dyskusje i spotkania ze znanymi ludźmi, ale również przeróżne warsztaty oraz możliwość bliższego poznania działalności organizacji pozarządowych. Na wzgórzu ASP malujemy, rzeźbimy, lepimy z gliny, gramy na gitarze i oglądamy filmy, ale przede wszystkim rozmawiamy o otaczającym nas świecie. W tym roku zapraszamy Was na Akademię Sztuk Przepięknych w wersji ONLINE. Start warsztatów on-line zaplanowaliśmy już na 21 lipca. Każdego dnia będziemy chcieli promować 3 warsztaty z różnych kategorii. 


 

Publiczność Najpiękniejszego Festiwalu Świata, fot. Fundacja WOŚP

Publiczność Najpiękniejszego Festiwalu Świata, fot. Fundacja WOŚP