Radio Woodstock

Jak nas słuchać?

 

strumień 128 kbp - kliknij i spróbuj otworzyć ten link w WinAmpie
(http://stream.radiowoodstock.pl:8000/listen.pls)
strumień 40 kbps - kliknij i spróbuj otworzyć ten link w WinAmpie
(http://stream.radiowoodstock.pl:8002/listen.pls)

Ramówka

Poniedziałek
 17:00 - 19:00 - AleLipa!Wtorek 
17:00-18:00 - ZiabMilowe GranieŚroda
 17:00-19:00 - Także tego, czyli Anioł na podsłuchuPiątek 18:00-19:00 - Audiofaza, czyli wkręty z pogranicza absurdu

Opisy audycji

AleLipa!

Prowadzący: Lipa


Emisja: Poniedziałek, 17.00 - 19.00


Kontakt: [email protected]

Lipa to turysta. Muzyczny turysta. Odwiedza wszystkie festiwale w naszym kraju. Jeszcze nie ruszył za granicę, ale kto go wie. Podczas jego audycji usłyszycie wiele wspominek z tych wypraw: Jarocin, Węgorzewo i oczywiście Przystanek Woodstock. A poza tym koncerty klubowe, o których by opowiadał i opowiadał, i opowiadał, i... na szczęście można go uciszyć muzyką. A tej też zawsze przynosi do programu za dużo i cały misterny plan wali się po pół godziny.

Przygotowana setlista zaczyna się mieszać, a "bo jeszcze to, jeszcze tamto", a czasu mało. A co mu w duszy gra? Energetyczny hardcore z przedmieścia Nowego Jorku, ostry metal, ale także serce puka w rytmie reggae. Jego audycje to niesamowita mikstura wszytskiego po trochu, a jednak tworzy to jakąś całość. A jak nie, to lipa... bo w końcu taki program jaka nazwa - "Ale Lipa" w każdy poniedziałek po 18.

I kto by pomyślał, że kiedyś codziennie do pracy biegał w garniturze z laptopem w dłoni. Ale lipa... 

ZiabMilowe Granie


Prowadzący: Ziaba i Milkee


Emisja: Wtorek, 17:00 - 18:00

Kontakt: [email protected]

Ziaba i Milkee, szalone małżeństwo, które w Radiu Woodstock robi niemałe zamieszanie. Słychać ich w internetowym eterze w każdy wtorek  od godziny 17:00 do 18:00. Obmyślili dla siebie system wymienny - znaczy to mniej więcej tyle, że jeden wtorek rezerwuje dla swojej muzyki Ziaba, kolejny Milkee. Co mogą Wam zaproponować?
Ziaba, która na chilloucie i smooth jazzie zna się jak mało kto, ukoi muzyką każdego, kto na ukojenie będzie miał chęć. Dźwięki delikatne, ale nie usypiające. Potrafi zaskoczyć mocniejszą nutą i wyrafinowaną kompozycją. Od jakiegoś czasu mówi, mówi i mówi... I słuchać można jej godzinami. Rośnie Milkieemu prawdziwa konkurencja!
Milkee, mąż, szef, ostatnio "pan majster". Na muzyce i remontach zna się jak mało kto, potrafi opowiadać o tym godzinami. Radio to jego żywioł i co tu dużo mówić - to słychać. Kiedy rozbrzmiewa jego głos wszystkie niewiasty mdleją, a chłopcy płaczą, że nie potrafią wydobyć z siebie tak melodyjnych dźwięków. Muzyka, którą Milkee proponuje to rock w najlepszym wydaniu. Jest mocno, jest gitarowo, czasem zdarzy się jakaś balladka... Wszystko to zawsze z wyśmienitym komentarzem muzycznym, informacyjnym, internetowym. Ten człowiek o Radiu Woodstock wie wszystko, o muzyce mniej więcej tyle samo. Uwaga! Potrafi to dobrze wykorzystać! 

Także tego, czyli Anioł na podsłuchu

Prowadząca: Anielina


Emisja: Środa, 17:00 - 19:00


Kontakt: [email protected] 
 

W Radiu Woodstock debiutantka, ale przed mikrofonem i pod słuchawkami czuje się jak ryba w wodzie. Zaczynała w Siarkogrodzie, potem dociekała i przeglądała w Krakowie, w czeskiej Pradze intensywnie zwiedzała wszystkie rozgłośnie, aż w końcu los rzucił ją do Warszawy. Bez eteru i miksera długo nie da się funkcjonować, więc woodstockowa rozgłośnia stała się koniecznością. 

Muzykę lubi i szanuje, ale zdecydowanie woli mówić, a raczej pytać, a potem słuchać. Ze swym anielskim mikrofonem będzie pytać o Pokojowy Patrol po godzinach, a gościom pewnie nieraz zdarzy się odpowiedzieć "taaak...tak...także tego" albo  rzucić "ja cię patrolę". O czym będzie? Będzie o bieganiu, o Alpach, psach ratowniczych, fotografii, wspinaniu, jaskiniach, no i może uda mi się coś przemycić o Internecie. 

Podsłuchajcie czym zajmuje się Patrol, nie tylko wtedy, gdy nie śpi, bo pilnuje Woodstocku.

Audiofaza, czyli wkręty z pogranicza absurdu


Prowadzący: Maupa


Emisja: Piątek, 18:00 - 19:00


Kontakt: [email protected]Jest to program nietuzinkowy, program nieszablonowy. Jest to program, którego ramy tematyczne, emocjonalne i czasowe zależą od humoru prowadzącego - Maupy, który na co dzień realizuje program Ratujemy i Uczymy Ratować. Opowie o tym co się działo na wyjedzie, jakie "fazy" i "wkręty"  w danym tygodniu królowały wśród instruktorów programu RUR.  Opowie o tym  co się przytrafiło, przywidziało i wymyśliło... Powkręca pozytywną energię i pomoże odreagować cały stresujący tydzień pracy. Na luzie, w chaosie, na pograniczu absurdu, gdzie nie wszystko musi mieć powody i sens istnienia. A wszystko okraszone słuszną dawką muzyki.

Radio Wooodstock – od Jurka


Marzenia się spełniają i to jest największym motorem wszelkich ludzkich działań. Kilka lat temu myślałem o tym, aby mieć nasze fundacyjne, internetowe radio. Nawet zaczęliśmy bardziej poważnie i na moich półkach jest opracowany od A do Z cały formalny wniosek do KRRiT o nadanie koncesji. To jednak wymaga czasu, zaangażowania ludzi, a także finansów. Pozostało więc radio internetowe, można powiedzieć – rodzinne, co najważniejsze – w 100% nasze.

Idąc za tym pomysłem, ponad 2 lata temu odpaliliśmy radio, które – co mocno podkreślamy – odprowadza wszystkie należności do ZAIKS-u. Było to radio, jak mówi nazwa, poświęcone przede wszystkim woodstockowym wydarzeniom, a także innym koncertom organizowanym przez WOŚP. To na początek, a już po chwili zapragnęliśmy jeszcze więcej, czyli radia żywego.Od połowy lutego 2008 r. wszystkie maszyny odpaliły, system ruszył i możemy pochwalić się żywym przekazem. Każdy związany z Fundacją, jeśli ma pomysł na audycję, po prostu ją prowadzi. Oprócz muzyki woodstockowej dorzucamy muzę naszych prowadzących. Różnorodność, odmienność…

Część prowadzących ma radiowe doświadczenie, część robi to po raz pierwszy, ale najważniejsza jest zasada, że wobec naszych odbiorców jesteśmy do bólu szczerzy.

Dziękujemy za słuchanie, a każdy mail i komunikat na GG:7172 cieszy ogromnie! Miło jest zagrać w ramach Finału dla dziesiątków milionów ludzi, ale na drugim biegunie fantastycznie jest prowadzić audycję dla kilkudziesięciu odbiorców, przed którymi chylimy czoła i zapraszamy do dalszej aktywności!

Co jakiś czas wieczorem, mniej więcej od godziny 17:00, Radio Woodstock gra na żywo, a ja jako Prezes pozwalam sobie wchodzić o różnych porach i dniach, ponieważ na plecach mam gonitwę z różnymi rzeczami.

Tak więc - do usłyszenia!!!Jurek Owsiak