Finał WOŚP

Nowoczesne inkubatory od WOŚP
23.12.2014

W 2013 roku Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zakupiła i przekazała szpitalom dwa supernowoczesne urządzenia – inkubatory przeznaczone do pracy w środowisku rezonansu magnetycznego. Były to pierwsze takie urządzenia stosowane w polskich szpitalach.

Dzięki Fundacji WOŚP o inkubator wzbogaciły się Instytut Matki i Dziecka w Warszawie, oraz Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Jest to specjalistyczny transportowy inkubator diagnostyczny umożliwiający bardziej komfortowe i bezpieczniejsze niż dotychczas wykonywanie rezonansu magnetycznego noworodkom, w tym wcześniakom. Inkubator wyposażony jest w cewki diagnostyczne, dzięki którym nie ma konieczności wyjmowania z niego pacjenta na czas badania. W związku z tym zarówno w czasie transportu do badania, jak i podczas jego wykonywania noworodek pozostaje w optymalnej temperaturze, wilgotności i zawartości tlenu.

Inkubatory zostały zakupione za środki zebrane w czasie 21. Finału WOŚP. Rozdysponowanie zebranych wówczas środków można prześledzić na stronie www.nacoidamojepieniadze.wosp.org.pl.


Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w drugą niedzielę stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dziś sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce. W ciągu 22 lat Fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie dla szpitali ponad 590 mln złotych.

23. Finał WOŚP odbędzie sie pod hasłem „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”. W niedzielę 11 stycznia 2015 roku 120 tysięcy wolontariuszy będzie kwestowało na rzecz WOSP na ulicach nie tylko Polski, ale i kilkudziesięciu miast w wielu krajach na świecie. Odbędzie się wiele tysięcy koncertów, imprez, happeningów i organizowanych całkowicie oddolnie wydarzeń, a całość relacjonowana będzie przez cały dzień na antenie Programu II Telewizji Polskiej. O godzinie 20-tej tradycyjnie odbędzie się "Światełko do nieba" - happening świetlny będący punktem kulminacyjnym całodziennej akcji.
Więcej informacji o Orkiestrze na stronie www.wosp.org.pl.