W czasie 23. Finału zebraliśmy 53 109 702,83 PLN

23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 11 stycznia 2015 roku. Jego celem była zbiórka środków „na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godną opiekę medyczną seniorów”.
 

Kwota zadeklarowana na zakończenie 23. Finału WOŚP:
36 228 912 PLN


Zebraliśmy:
53 109 702,83 PLN


W formie środków pieniężnych otrzymaliśmy
52 504 364,27 PLN,

w tym
na orkiestrowych aukcjach zebraliśmy
3 036 253,01  PLN.

W darach rzeczowych na rzecz WOŚP otrzymaliśmy sprzęt medyczny wartości
605 338,56 PLN

Na kwotę 23. Finału WOŚP składają się m. in.:

Koszty zorganizowania i przeprowadzenia zbiórki 23. Finału WOŚP wyniosły 2 155 908,46 PLN, co stanowi 4% zebranych środków. Na koszty te składają się m.in. wyprodukowanie samoprzylepnych serduszek WOŚP, materiały promocyjne i reklamowe, usługi przewozowe, kurierskie i telekomunikacyjne oraz usługi i wynagrodzenia osób dodatkowo zatrudnionych do współpracy ze sztabami i wolontariuszami w zakresie przeprowadzenia i rozliczenia ogólnopolskiej zbiórki.

Głównymi sponsorami 23. Finału WOŚP byli:

- Bank Pekao S.A.
- PLAY
- Allegro
- Lipton
- Mastercard
- Lidl

Wspierały nas także wszystkie lokalne telewizje, rozgłośnie radiowe oraz dzienniki i czasopisma. Od 1 do 31 stycznia 2015 w całej Polsce ukazało się 2 839 artykułów prasowych poświęconych Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

W kolejnej edycji Finału WOŚP uczestniczyło 120 000 wolontariuszy, 1800 sztabów, organizatorów imprez zamkniętych i firm wystawiających skarbony stacjonarne. Zagraliśmy też na świecie. Ponad 40 sztabów zagranicznych pokazało jak bawią się i pomagają Polacy. Byliśmy  między innymi w Nowym Jorku, Rzymie, Londynie, Paryżu, Dublinie, Reykjaviku, Oslo, Dubaju czy na Gibraltarze. Dołączyli do nas także żołnierze z KFORU (Międzynarodowych Sił Pokojowych NATO, działających na terenie Kosowa).

Jak co roku, wszystkim wrzucającym pieniądze do puszek, nasi wolontariusze rozdawali samoprzylepne czerwone serduszka. Wydrukowaliśmy ich, podobnie jak w latach poprzednich, 35 milionów sztuk.

Na co zbieraliśmy?
Celem zbiórki 23. Finału WOŚP było podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godna opieka medyczna seniorów.

Ze środków, które udało się zebrać podczas tegorocznego Finału będziemy chcieli wesprzeć oddziały klinik wyspecjalizowanych w  takich dziedzinach jak m.in.: onkologia, kardiochirurgia, pulmonologia oraz reumatologia. Wybierając tak szeroką dziedzinę medycyny pozostaniemy jednocześnie wierni idei, z jaką od 23 lat realizujemy nasze wsparcie dla systemu opieki zdrowotnej w Polsce. Nie będziemy się więc koncentrowali na zaspokajaniu podstawowych potrzeb szpitali, na wyposażaniu ich w najbardziej elementarne urządzenia medyczne. W tym zakresie działać musi utrzymywany przez nasze państwo system. Misją Orkiestry jest skuteczne wsparcie tego systemu poprzez wytyczanie nowych metod diagnozy i leczenia, poprzez podnoszenie standardu opieki nad najmłodszymi pacjentami. W pełnieniu tej właśnie roli jesteśmy w pełni zdeterminowani. Fundacja WOŚP robi wszystko, aby dostępność do wczesnej diagnostyki była jak najszersza, a proces diagnostyczny jak najbardziej skuteczny.