Poznaj półfinalistów Eliminacji do 21. Przystanku Woodstock


Kilkaset nadesłanych płyt, kilkanaście godzin przesłuchań i już znamy zespoły, które wystąpią na półfinałowych koncertach Eliminacji do 21. Przystanku Woodstock!

Wczoraj w siedzibie Fundacji WOŚP Jury w składzie: Gosia Kaczmarek (Prezes Fabryki Zespołów), Jurek Owsiak (Prezes Zarządu Fundacji WOŚP), Andrzej Puczyński (Prezes ZPAV, Izabelin Studio), Krzysztof "Milkee" Dobies (Radio Woodstock) oraz Tomasz Kasprzyk "Kasprol" (szef muzyczny Antyradia) przez cały dzień przesłuchiwało wszystkie płyty nadesłane od zespołów, a następnie podjęło decyzję, które zespoły przechodzą dalej i zagrają w koncertach półfinałowych. Celem serii klubowych koncertów w całej Polsce będzie wyłonienie artystów, którzy zagrają na Dużej Scenie 21. Przystanku Woodstock obok największych gwiazd tegorocznej edycji festiwalu.

Decyzją Jury zespoły z Polski, które przeszły do kolejnego etapu Eliminacji to:

1. BLACK RADIO (Łódź)
2. CARRION (Radom) 
3. CUBA DE ZOO (Ostróda) 
4. DOLLZ (Wrocław)
5. DROP. (Warszawa) 
6. DZIADOWSKI PROJEKT (Sandomierz) 
7. FAIRY TALE SHOW (Ząbkowice Śląskie) 
8. HAJVA (Gliwice)
9. KAATAKILLA (Łódź)
10. KINGDOM WAVES (Poznań) 
11. MEGA JOGA 
12. MINDFIELD (Jasło/Krosno)
13. OBERSCHLESIEN (Piekary Śląskie)
14. ORGANEK (Warszawa)
15. PEOPLE OF THE HAZE (Wrocław)
16. PRIMETIME (Warszawa)
17. PULL THE WIRE (Żyrardów) 
18. RIFFERTONE (Bielsko-Biała) 
19. RUSTY CAGE  (Kraków) 
20. SCOFFERS (Wrocław) 
21. SKOWYT (Warszawa) 
22. STEAMLOVE 
23. STRAIGHT JACK CAT 
24. VENFLON (Warszawa)


Trzymamy kciuki za półfinalistów na koncertowych zmaganiach! O terminach i miejscach koncertów poinformujemy już niebawem!


Eliminacje do Przystanku Woodstock odbywają się już po raz siódmy. Ich celem jest wyłonienie zespołów, które zagrają koncert na Przystanku Woodstock. Dzięki Eliminacjom swoje muzyczne marzenia o zagraniu na scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata spełniło już ponad 20 zespołów, m. in. Enej, Raggafaya, Luxtorpeda, Materia, Pampeluna, Chico, Hope czy Deriglasoff. Organizatorem Eliminacji jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - organizator Przystanku Woodstock. 

 
żródło: http://www.wosp.org.pl/