Ponad 600 tysięcy złotych na walkę z „hejtem”! Rekord polskiego crowdfundingu.

Na platformie finansowania społecznościowego Wspieram.to padł właśnie spektakularny rekord polskiego crowdfundingu. Ponad 600 tysięcy złotych spłynęło od ludzi, którzy uważają walkę z wszechobecnym, głownie internetowym „hejtem” za potrzebną. Mimo zauważalnego od dwóch lat rozwoju platform oferujących tego typu sposób gromadzenia środków na realizację najróżniejszego typu pomysłów i wciąż rosnącej ich popularności, kampanii na tą skalę jeszcze w Polsce nie było.

Chociaż tzw. „hejt” i niczym nieuzasadniona krytyka są dzisiaj niestety uważane za normę, autor rekordowego projektu, coach i mówca motywacyjny Michał Wawrzyniak postanowił stawić temu czoła,  zmienić to i  oczyścić polskie miasta z niepotrzebnej nienawiści.  Dzisiaj spełniony przedsiębiorca, autor bestsellera „Guru Kultu..ry”, mentor i artysta, kiedyś regularnie był tłumiony przez hejterów. Zanim stworzył MentalWay, firmę swoich marzeń, gdzie na co dzień uczy i inspiruje dziesiątki tysięcy fanów do realizacji marzeń oraz uwalniania potencjału, sam zderzył się z atakami. Wiele osób negowało to, w co wierzył, mówił i myślał. Pewnego dnia, przestał słuchać tych ludzi, uświadamiając sobie, że to hejterzy. Zaczął iść swoją drogą i realizować swoją wizję na siebie. Wtedy pojawiło się jeszcze więcej skierowanej ku niemu, bezpodstawnej złości, najwięcej w Internecie. Widząc skalę tego problemu, zaczął pisać książkę na ten temat, aby podzielić się swoimi rozwiązaniami i sposobami na prześladowców.

Celem akcji na Wspieram.to, na którą początkowo autor zamierzał zgromadzić stosunkowo niewielką kwotę 33 tysięcy złotych była organizacja ogólnopolskiej trasy szkoleniowej „Hejtbusters“, połączonej z promocją książki. Zainteresowanie wydarzeniem przerosło najśmielsze oczekiwania zarówno autora pomysłu i jego zespołu jak i platformy na której został założony projekt finansowania. „Tą kampanią Michał pokazał, jaką ogromną wartość ma zaangażowana we wspólny cel społeczność i ciężka praca włożona w jej budowanie. Należy pamiętać, że crowdfunding to zawsze jeden z kilku etapów na drodze i nic się na nim nie kończy. Jeśli zatem ten krok był krokiem rosnącego olbrzyma od którego zatrzęsły się posady polskiego finansowania przez Tłum, to pozostaje już niecierpliwie czekać na samą trasę Hejtoholika!“ – mówi Grzegorz Aleksander Młudzik ze Wspieram.to, opiekujący się inicjatywą.

W ciągu 45 dni niemal 1400 osób i trzy duże firmy przeznaczyły na realizację kampanii ponad 600 tysięcy złotych, tym samym pobijając poprzedni rekord – głośnego jeszcze do niedawna projektu reaktywacji pisma „Secret Service“. Wspierająca projekt społeczność współfinansując organizację trasy „Hejtoholika“ mogła liczyć w zamian na szereg  interesujących korzyści – od webinarów i szkoleń, przez książki po możliwość pojawienia się w samej książce, jako omawianego przykładu. Za sukcesem projektu nie stoją jednak same ciekawe nagrody w zamian za wsparcie. „Hejtoholik“ jest doskonałym przykładem starannie przygotowanej kampanii i genialnego zaangażowania zgromadzonej wokół pomysłu społeczności. Wiara w siłę internetowej społeczności i zasadności obecności takich miejsc w sieci jak polski odpowiednik amerykańskiego „Kickstartera”, Wspieram.to, rosną!