Erith - magiczny diament z krainy węgla

Gdy kilka miesięcy temu opublikowała swoje nagrania w Internecie, jej twórczością zainteresowało się wiele osób ze środowiska muzycznego. Sama pisze teksty i muzykę. Piosenki nagrywa we własnym mieszkaniu, a swój pierwszy koncert zagrała dopiero niecały miesiąc temu. - Erith to muzyczny wulkan, który za chwilę wybuchnie! - mówią ludzie z branży, porównując ją do Björk i Fever Ray...

Mieszka w Gliwicach, lecz na co dzień studiuje w Katowicach. Właściwie ciężko to nazwać studiowaniem, gdyż na zajęciach pojawia się coraz rzadziej. Większość czasu poświęca na tworzenie nowych utworów i przygotowywanie się do występów przed publicznością. Na żywo zdążyła już zagrać dwa razy. W ramach zabrzańskiego OFIfestu i na zakończeniu Festiwalu Filmów Niezależnych Kiloff w Katowicach. Za każdym razem publiczność nie dawała jej zejść ze sceny, zachęcając ją długimi bisami do powtórnego wykonania "jeszcze jednego" kawałka.

W najbliższy piątek zagra swój koncert w Gliwicach, w D10 concept store. Do 30 października zostało jeszcze kilka dni, a już wszystkie bilety są zarezerwowane. Nie ma się co dziwić! Będzie to pierwszy występ tej świetnie rokującej artystki w jej rodzinnym mieście. Osoby, które miały już okazję posłuchać Erith „na żywo”, nie kryją swojego zachwytu jej twórczością, jednak ona sama jest nadal zaskoczona tym, jak wiele osób zachwyca się jej piosenkami: - Jeszcze niedawno nie sądziłam, że ktoś poza najbliższym gronem znajomych będzie chciał przychodzić na moje występy. Nie spodziewałam się takich pozytywnych reakcji publiczności. Jest to dla mnie ogromna motywacja do dalszej pracy.

Już przed pierwszym koncertem tej dwudziestojednoletniej artystki, środowisko muzyczne szeptało o jej magicznej muzyce. Twórczością Erith z każdym dniem interesuje się coraz więcej osób, wśród których są m.in. muzycy proponujący jej współpracę. Młoda gliwiczanka jest jednak zdeterminowana, aby pozostać solistką. Jak na razie radzi sobie znakomicie. Jej mocny, a zarazem subtelny wokal doskonale komponuje się z tworzoną przez nią elektroniczną muzyką, pełną folkowych i tajemniczych dźwięków, dzięki którym wprowadza słuchaczy do swojego magicznego świata. Posłuchajcie jej najnowszy utwór - "Wooden"


Więcej o Erith znajdziesz na jej FB:  www.facebook.com/erithiu