Poznaj laureatów Eliminacji w czeskie Pradze!

Znamy już laureatów pierwszych koncertów tegorocznych Eliminacji do Przystanku Woodstock! W czeskiej Pradze z muzycznych zmagań wyszli zwycięsko: Projekt Parabelum, Fish Face, Cox&Vox oraz Idio&Idio i to właśnie ich usłyszymy na tegorocznej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata w Kostrzynie nad Odrą! 
 

Drugie zagraniczne Eliminacje do Przystanku Woodstock odbyły się w klubie Lucerna Music Bar, który jest kultowym miejscem w czeskiej Pradze. Do udziału w rywalizacji zgłosiło się ponad 100 zespołów z Czech, Słowacji i Węgier. Do występu na scenie i walki o możliwość zagrania przed woodstockową publicznością zaproszonych zostało 9 wykonawców, wyłonionych w trakcie przesłuchań. Byli to: Pearly Seconds, Czech It, Edgar, Projekt Parabelum, Idio & Idio, Fish Face, Cox & Vox, Leander Kills oraz Hanta (którzy zrezygnowali w ostatniej chwili). W roli gwiazd wieczoru wystąpili: The Snuff z Czech oraz The Unguided ze Szwecji. 
 

Przystanek Woodstock to już marka, jeden z największych otwartych festiwali muzycznych na świecie. Każdego roku przyjeżdżają do nas setki tysięcy ludzi spragnionych soczystego rock and roll'a. Dlatego tak ważne jest dla nas odpowiednie dobranie line-upu. Otwartość festiwalu, to także umożliwianie zespołom, tym dopiero rozpoczynającym swoją muzyczną drogę, na pokazanie się naprawdę szerokiej publiczności. Stąd właśnie Eliminacje, także te w Czechach dające możliwość zagrania na jednej z woodstockowych scen naszym południowym sąsiadom – mówi Jurek Owsiak, twórca festiwalu Przystanek Woodstock. 
 

Dzisiejsze propozycje, jedne bardziej dojrzałe muzyczne, inne poszukujące jeszcze swojej scenicznej tożsamości zostały niezwykle entuzjastycznie przyjęte przez międzynarodową publiczność. Mury klubu Lucerna Music Bar tłumnie wypełnili nie tylko Czesi, nie zabrakło również Polaków czy rodzimych fanów swoich ulubionych kapel – ze Słowacji i Węgier. Jak mówią jurorzy, wszystkie propozycje były interesujące, każda na inny sposób, co spowodowało, że na 23. Przystanku Woodstock zagrają aż 4 kapele wybrane podczas Eliminacji w Pradze! Decyzją jurorów na Dużej Scenie 23. Przystanku Woodstock wystąpi Projekt Parabelum, na Małej Scenie zagrają Fish Face i Cox&Vox, a Idio&Idio zaprezentują się w Strefie Lecha!
 

Wszyscy laureaci dzisiejszych Eliminacji, fot. Silesianfoto.com

Wszyscy laureaci dzisiejszych Eliminacji, fot. Silesianfoto.com


- Zespoły te ewidentnie odstawały od reszty, co więcej - poziomem przewyższały wszystkich, którzy w ubiegłym roku wystąpili na czeskiej scenie Eliminacji. Jeżeli chodzi o wybór artystów na Dużą czy Małą Scenę to była spora dyskusja między jurorami, co dobrze wróży na przyszłość. Zwycięzcy? Ich muzyka nie była przewidywalna, była za to momentami zaskakująco harmonijna, a instrumentarium powodowało, że nie należało przejść obok nich obojętnie - mówi Tomasz "Kasprol" Kasprzyk - juror, dziennikarz muzyczny Antyradia, muzyk multiinstrumentalista.

Więcej zdjęć z dzisiejszego wieczoru możecie obejrzeć w galerii na Facebooku

Zapraszamy Was na kolejne koncerty Eliminacji do 23. Przystanku Woodstock! Na początku czerwca spotkamy się w warszawskim klubie Progresja - dołącz do wydarzenia! Do zobaczenia!

źródło: http://woodstockfestival.pl