Finał WOŚP

Pomoc dla wcześniaków - jak WOŚP wspiera najmłodszych
19.11.2014

Jedną z naszych bohaterek jest Maja. O dziewczynce opowiada jej mama, Jolanta Madej - Chrząścik. O sprzęcie zakupionym przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy opowiada dr Wojciech Walas z Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu. Następnie Pani Agnieszka Czernatowicz, mama Jacka, opowiada jak w praktyce wygląda korzystanie z Programu Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu. Następnie prof. Witold Szyfter ze Szpitala Klinicznego im. Heliodora Święcickiego UM w Poznaniu opowiada o wsparciu WOŚP dla szpitala. Profesor Ryszard Lauterbach ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie opowiada o kolejnym programie dla wcześniaków wprowadzonym przez WOŚP - Infant Flow.

http://www.wosp.org.pl
http://www.facebook.com/wosp
http://www.twitter.com/fundacjawosp

Urodzone w Polsce wcześniaki są beneficjentami takich programów medycznych prowadzonych przez Fundację WOŚP, jak:

# Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków – w ramach programu na oddziałach noworodkowych wykonywane są bezpłatne badania przesiewowe słuchu, mające na celu sprawdzenie, czy słuch dziecka rozwija się prawidłowo.

# Program Leczenia i Zapobiegania Retinopatii Wcześniaków – diagnozowanie i leczenie dzieci, które – ze względu na przedwczesny poród – doznały uszkodzenia siatkówki oka.

# Program Nieinwazyjnego Wspomagania Oddychania u Noworodków - Program ten ma na celu ograniczenie wentylacji mechanicznej u wcześniaków i noworodków, która w wielu przypadkach jest przyczyną ostrych powikłań płucnych. W zamian proponujemy metodę nowoczesną, nieinwazyjną, która nie wymaga intubacji dziecka.

Mamy mogą wziąć udział w Programie Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą – w ramach programu zakupujemy pompy insulinowe, które dają kobietom w ciąży szansę na aktywne i prostsze życie z cukrzycą.