Vlog Jurka

WOŚP przekazała tomograf komputerowy do warszawskiego szpitala
03.04.2015

Dzisiejszy vlog Jurek zaczyna od powrotu do środowej audycji i maila, który przyszedł do Się Kręci. Dziś zresztą będzie więcej maili we vlogu - zobaczcie koniecznie.

Usłyszycie też, że Pokojowy Patrol może dużo w życiu zmienić, a przede wszystkim nasze szkolenia uczą reagować i pomagać - o tym przekonała się Ewelina, która udzieliła pierwszej pomocy potrzebującej osobie. Ewelina - super!

A skoro już o Patrolu - Jurek zapowiada, że mamy dla Was coś specjalnego - darmowy kurs angielskiego! Więcej wieści oczywiście u Strażaka - Patrolowcy, piszcie na [email protected]

 

Zobaczcie też obszerny materiał z przekazania sprzętu medycznego do warszawskiego szpitala.

 

Jeden z zakupionych przez WOŚP tomografów komputerowych trafił na Szpitalny Oddział Ratunkowy Dziecięcego Szpitala im. prof. dr med. Jana Bogdanowicza przy ul. Niekłańskiej w Warszawie.Uroczyste przekazanie urządzenia nastąpiło we czwartek (2 kwietnia) z udziałem Jerzego i Lidii Owsiaków (WOŚP), Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, dyrektora placówki p. Małgorzaty Stachurskiej-Turos, a także przedstawicieli producentów, którzy dostarczyli urządzenia (w tym firmy Toshiba). 

Urządzenia przekazane przez WOŚP uzupełnią bazę sprzętową otwartego rok temu nowego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, który przeniósł się do nowego skrzydła naszego Szpitala. 

- Realizacja tej inwestycji rozpoczęła się we wrześniu 2011 roku, a uruchomienie nowych oddziałów (SOR, OIT Blok Operacyjny i POOP) nastąpiło na początku 2014 r. - informuje Mariusz Mazurek, rzecznik szpitala. - Inwestycja o wartości ponad 71 mln zł – całości sfinansowana ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego – charakteryzuje się nowoczesną infrastrukturą zapewniającą udzielanie świadczeń zdrowotnych zgodnie z najnowszymi standardami postępowania w medycynie ratunkowej. Dwie niezależne sale resuscytacyjno-zabiegowe wyposażono w kardiomonitory, zestawy do powierzchniowego ogrzewania pacjentów, respiratory stacjonarne i mobilne, aparat do szybkiego przetaczania płynów, zestaw do reanimacji oraz mobilne USG. Przekazany przez WOŚP sprzęt zapewni maksymalne wykorzystanie możliwości tak nowoczesnego ośrodka. Jest to doskonały przykład współpracy władz samorządowych oraz cieszącej się największym zaufaniem społecznym fundacji w Polsce. W efekcie tej współpracy na nasz Szpitalny Oddział Ratunkowy dla dzieci trafią ratujące życie urządzenia prezentujące najwyższy, światowy poziom.

W 2014 r. Szpitalny Oddział Ratunkowy przy ul. Niekłańskiej przyjął ponad 51 tys. pacjentów.