Vlog Jurka

Zakończenie roku szkolnego - apteczki trafiły do dzieci!
29.06.2015

Dzięki temu, że Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować" tak dobrze funkcjonuje w polskich szkołach, Fundacja WOŚP postanowiła w tym roku szkolnym przekazać najaktywniejszym uczestnikom Programu tekturowe walizeczki-apteczki. Trafiły one do uczniów klas I-III, którzy w mijającym roku szkolnym uczyli się udzielania pierwszej pomocy. Apteczki to piękne kolorowe pudełka wykonane przez firmę Stora Enso, tę samą, która na styczniowy Finał WOŚP przygotowuje orkiestrowe skarbonki.

W przekazanej przez WOŚP apteczce znajdują się najbardziej podstawowe rzeczy, takie jak rękawiczki, maseczka o prowadzenia resuscytacji, bandaż i koc termiczny. Zostało tam jednak trochę miejsca, aby nauczyciele po konsultacji z rodzicami zrobili dodatkowy prezent dzieciom i wypełnili je, np. opatrunkami, plastrami, chustami czy dodatkowymi bandażami. Będzie to prawdopodobnie pierwsza osobista apteczka ucznia, która będzie jednocześnie fantastycznym prezentem na zakończenie roku.

W całym kraju do rąk "małych ratowników" trafiło 200 tysięcy apteczek. Ich przekazanie odbywa sie dzisiaj podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.


12 000 szkół prowadzi nasze zajęcia z pierwszej pomocy, 6 000 działa regularnie, a 1 000 szkół to ci najlepsi z najlepszych. Dzisiaj uczestniczyliśmy w zakończeniu roku szkolnego na Targówku w Szkole Podstawowej nr 285 i na Bielanach w Szkole Podstawowej nr 80 w Warszawie. W obu szkołach jest po kilka klas pierwszych, drugich i trzecich. Miałem okazję osobiście pogratulować wszystkim pierwszoklasistom ukończenia roku szkolnego oraz otrzymania naszych pięknych i kolorowych apteczek. Jestem pełen wiary, że apteczki te sprawdzą się doskonale podczas wakacji, ale także w domowych sytuacjach. Wszystkie dzieci perfekcyjnie opanowały materiał i znają zasady udzielania pierwszej pomocy. W czasie dzisiejszego spotkania byłem pod ogromnym wrażeniem z jakim entuzjazmem nauczyciele, rodzice i sami uczniowie podchodzą do zajęć naszego Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Jestem spokojny, bo wiem że te dzieci profesjonalnie zadbają o swoje i nas, dorosłych bezpieczeństwo. Z całego serca życzę wszystkim uczniom w całej Polsce dobrych, bezpiecznych i radosnych wakacji. - powiedział Jurek Owsiak.

 

Dzięki współpracy Fundacji WOŚP z Ministerstwem Edukacji Narodowej od dwóch lat nauczyciele mają także możliwość, aby na świadectwach w miejscu przeznaczonym na osiągnięcia i aktywności dzieci wpisać informację o treści: „Uczeń brał udział w Programie Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować” prowadzonym przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”. Dodatkowo Fundacja WOŚP przygotowała specjalny hologram, który można przykleić przy informacji o uczestnictwie ucznia w Programie.