Akademia Sztuk Przepięknych

Fundacja Centrum Cyfrowe i MSK - Jak każdy/a z nas może przeciwdziałać suszy i jak ważne są w tym kontekście działania systemowee"
17.09.2020

Warsztat rozpocznie się serią animacji wykorzystujących zasoby z domeny publicznej, które wyjaśnią problem suszy - przyczyny, konsekwencje, "call to action". W następnej części będzie można się dowiedzieć jak każdy z nas może przeciwdziałać suszy i jak ważne są w tym kontekście działania systemowe.

Fundacja Centrum Cyfrowe jest organizacją pozarządową, która wspiera otwartość i zaangażowanie w świecie nowoczesnych technologii. Obecne działania fundacji koncertują się wokół kampanii #BezSpiny, która promuje legalne korzystanie z kultury online i tłumaczy co można - mówi o zasobach w domenie publicznej, utworach dostępnych na licencjach Creative Commons, wyjaśnia czym jest prawo cytatu (i że wszyscy możemy z niego korzystać). Pierwszy raz w przestrzeni warsztatowej ASP. Warsztat przygotowany wraz z Młodzieżowym Strajkiem Klimatycznym, który w zeszłym roku zadebiutował na ASP.