Pokojowy Patrol

Wiosna w Szadowie! (szkolenie Pokojowego Patrolu 23-25.03.2018)
30.03.2018

Wiosna w Szadowie! Razem z nią do Centrum Wolontariatu zawitali uczestnicy 167. Szkolenia Pokojowego Patrolu. Cel ich wizyty bardzo prosty – zdobyć wiedzę i umiejętności przydatne w pracy wolontariusza podczas PolAndRock Festival. Ropoczęliśmy od spotkania w Malborku skąd przemieściliśmy się do miejsca, w którym rozpoczął się marsz terenowy urozmaicony zadaniami przygotowanymi przez instruktorów.

Już po kilkudziesięciu minutach nasi goście stworzyli bardzo zgrane ekipy, które sprawnie radziły sobie z kolejnymi zadaniami. Zaczęło się niewinnie od poznawania własnych imion – to podstawa skutecznej komunikacji, tak bardzo potrzebnej w naszych działaniach. Kolejne zadania to pozorowany wypadek czyli test umiejętności z zakresu pierwszej pomocy, narty czyli bardzo nietypowy wyścig czy duże M… Wraz z upływem czasu pojawiały się kolejne wyzwania, aż w końcu kursanci dotarli do Szadowa – Młyn. Co działo się później? Jak zakończyło się szkolenie? Zobaczcie nasz reportaż.

Jeśli chcesz odwiedzić nasze Centrum Wolontariatu, a później pomóc Fundacji WOŚP w organizacji Najpiękniejszego Festiwalu Świata to nie zastanawiaj się dłużej – wejdź na https://patrol.wosp.org.pl i zgłoś się na najbliższe szkolenie, które organizujemy 27 – 29 kwietnia. To będzie niesamowity początek tegorocznej majówki!