Pokojowy Patrol

Szkolenie Patrolu! Szadowo - Młyn 28 -30.04.2017
09.05.2017

Tuż przed majówką w naszym Centrum Wolontariatu w Szadowie – Młyn odbyło się 160. Szkolenie Pokojowego Patrolu. Tym razem spotkaliśmy się z grupą 43 uczestników, którzy postanowili dołączyć do grona wolontariuszy Fundacji WOŚP.

Szkolenie rozpoczęliśmy w Malborku a następnie powędrowaliśmy w okolice naszego ośrodka, gdzie na uczestników czekała trasa terenowa przygotowana przez instruktorów. Nasi goście podzieleni na 4 grupy rozpoczęli wykonywanie zadań służących integracji i budowaniu relacji. Po kilku godzinach powitaliśmy ich w progach Uniwersytetu WOŚP.
Kolejnymi punktami w programie szkolenia były wykłady z zakresu bezpieczeństwa imprez masowych oraz pierwszej pomocy. 72 godziny szkolenia minęły niespodziewanie szybko.
Nasze spotkanie zakończyło się wręczeniem certyfikatów potwierdzających zdobyte umiejętności, którymi mogli wykazać się kilka godzin wcześniej w trakcie nocnego egzaminu praktycznego. Jak było? Zobacz naszą relację.

Jeśli chcesz przeżyć takie emocje jak uczestnicy 160. Szkolenia PP, a później pomóc nam w organizacji Najpiękniejszego Festiwalu Świata to nie zwlekaj – zgłoś się na szkolenie już dziś. Przed tegorocznym Przystanku Woodstock odbędą się jeszcze 3 szkolenia (28 – 30 maja, 30 czerwca – 2 lipca oraz 21 – 23 lipca). Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.wosp.org.pl/pokojowy-patrol/dolacz-do-nas