Vlog Jurka

Finał Eliminacji do XVII Przystanku Woodstock
29.06.2011

Wiemy już wszystko - na Dużej Scenie w Kostrzynie zagrają: Materia, Raggafaya, Black Jack oraz dodatkowo... Luxtorpeda! Na Scenie Folkowej pojawi się Łydka Grubasa. Mało tego, o ostatnie miejsce na Dużej Scenie oraz o miejsce na Folkowej w specjalnym  plebiscycie Programu Pierwszego Polskiego Radia rywalizować będą: Bethel i Chilli. Która trafi na Dużą, a która na Folkową Scenę - o tym zdecydują słuchacze.

 

Wczorajszy finał Eliminacji do Przystanku Woodstock był prawdziwą muzyczną bombą! Zwycięzcy poszczególnych koncertów półfinałowych dali z siebie wszystko, serwując przybyłym oraz jurorom muzyczną ucztę na najwyższym poziomie!

- Tu nie było złych kapel - mówił Jurek Owsiak - kolejny raz udowodniliśmy, że polska muzyka ma się naprawdę świetnie! Jesteście najlepsi. Wszyscy.

 

Gdy Jury ogłaszało wyniki, laueraci opanowali scenę, eksplozjom radości nie było końca. - Nie mogę w to uwierzyć! - krzyczał Mihu, wokalista i basista Materii - To szok!

 

Zespoły ciężko pracowały, by podczas Finału we wrocławskim Eterze zaprezentować się w tak rewelacyjnej formie. Prawdziwe wyzwanie jednak staje przed nimi dopiero teraz. Już za niewiele ponad miesiąc Przystanek Woodstock i koncerty na woodstockowych scenach. Tam będą musiały dać z siebie jeszcze więcej.

 

Podsumowując, w wyniku tegorocznych Eliminacji do Przystanku Woodstock na dużej scenie festiwalu zagrają: Buldog, Luxtorpeda, Materia, Black Jack, Raggafaya oraz Chilli albo Bethel (konkurs Radiowej Jedynki). Natomiast na scenie folkowej wystąpią: Natural Mystic, Blue Machine, Łydka Grubasa i, jak wyżej, Chilli lub Bethel (konkurs Radiowej Jedynki).

 

Podczas Finału Eliminacji Jurek Owsiak ogłosił laureatów Złotego Bączka Dużej i Małej Sceny. Na dużej zwyciężył zespół Papa Roach, jednak z uwagi na to, że Amerykanie nie będą mogli w tym czasie przyjechać do Polski, nagroda przypadła także zdobywcom drugiego miejsca, ubiegłorocznemu laureatowi Eliminacji do Przystanku Woodstock, formacji Enej. Złotego Bączka  Folkowej Sceny otrzymała Arka Noego.

 

- Dziękujemy wszystkim kapelom, które wzięły udział w tegorocznych Eliminacjach - mówi Gosia Kaczmarek - Dziękujemy naszym gościom specjalnym, czyli Pampelunie, Luxtorpedzie i Enejowi, dziękujemy również publiczności z Wrocławia, Katowic, Sopotu i Olsztyna. Trzecia edycja Eliminacji do Przystanku Woodstock za nami, czekamy na koncerty naszych laureatów na Woodstocku i już zaczynamy myśleć o następnych Eliminacjach! - dodaje.

 

 

Materiał archiwalny